17. jaanuar 2007
Jaga lugu:

Kreml võib kaitsta pronksmeest transiidisuluga

Eesti transiidiäri juhtiv Severstaltrans töötab välja kava oma naftatoodete veo suunamiseks Lätisse ja Ukrainasse, kui Tõnismäe pronksmees maha võetakse, ütles eile ettevõtte tegevdirektor Andrei Filatov.

«Kõik suured transpordiettevõtted jälgivad mälestusmärkide ümber toimuvat ning arvestavad, et Venemaa poliitikud planeerivad Eesti vastu reaalsete majandussanktsioonide kehtestamist,» selgitas Filatov Eesti Päevalehele.

Venemaa ei ole täpselt määratlenud neid Eesti poliitikute samme, millest lähtuvalt majandussanktsioonid kehtestatakse. «Meile on vastuvõtmatu, kui riigi juhid osalevad SS-laste ja fašismi ausse tõstmisel,» lausus Filatov.

Eestit läbiva Venemaa transiidi peatamine on mingis osas võimalik, sest Moskva on seda kasutanud varem 1998. aastal Läti vastu, ütles Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand.

Kaljuranna sõnul suudab Tallinna Sadam töötada aasta otsa ilma häireteta Venemaalt tonnigi kaupa saamata, kuid riik peab sellisel juhul loobuma ligi 300 miljoni krooni ulatuses dividendidest.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Simmermann teatas, et kui transiit lõppeb täiesti, siis kaob ka Eesti Raudtee, kuid tõenäoliselt pole Venemaa suuteline ühekorraga kogu transiiti Eestist kõrvale suunama.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee