22. septembril, autovabal päeval, tänavad
transporditöötajad oma reisijaid Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Reisijatele
pakutakse limonaadi ja kommi hommikul alates kella kaheksast kuni poole kümneni,
teatas Transpordi Ametiühing.
Raudteelaste Ametiühingu juhi Jolan Ševtsovi sõnul on ühistransport paljude jaoks selline igapäevane iseenesest mõistetav asi. "Argirutiinis unustavad reisijad sageli transporditöötajat sõidu eest tänada ja vastupidi," rääkis Ševtsov. "Autovaba päev on just sobilik päev, et raudteelased-bussijuhid ütleksid oma reisijatele, aitäh!"
Transpordi Ametiühingu Põhja-Eesti koordinaator Toomas Sarapuu ütles, et Tallinnas on tänamisüritus plaanis läbi viia kahes kohas: Balti jaama ees, trollipeatuses ja Viru keskuse all asuvas bussiterminalis.
Lisaks korraldavad Transpordi Ametiühing ja Raudteelaste Ametiühing ühistransporti propageeriva rongkäigu Stenbocki maja ette, kus annavad valitsusele üle ühispöördumise. Rongkäigu eesmärgik on juhtida valitsuse tähelepanu ühistranspordile eraldatavate dotatsioonide vähesusele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toomas Sarapuu: "Kutsume valitsust ja avalikkust ühistransporti enam väärtustama. See eeldab ka suuremaid investeeringuid, sest riigipoolne toetus ei võimalda täna tõsta piisavalt palku ja uuendada masinaparki".
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.