Vali aasta logistikategu!

14. novembril toimub traditsiooniline Logistika Aastakonverents, kus valime taas välja ka Aasta Logistikateo. Tänavu juba 16. korda toimuvale konkursile laekus 7 logistikategu, mille vahel Sul, hea lugeja, on võimalus nüüd valida oma lemmik. Vali alljärgnevate kandidaatide hulgast oma lemmik ja hääleta!

Hääletada saab kuni 6. novembrini k.a ja hääletanute vahel loosime välja tasuta osalemise 19. Logistika Aastakonverentsil. Hääletada saab vaid üks kord ja ühe logistikateo poolt. Omaenese logistikateole antud hääled ei lähe arvesse.

Logistikategusid hindab nii þürii kui avalikkus - sealjuures on þürii otsusel 50% ning avalikkuse hinnangutel 50% osakaal. Võitja selgub kaalutud häälte summeerimisel. Punktide võrdse jagunemise korral saab määravaks þürii otsus. Þürii koosseisu kuuluvad Logistika Aastakonverentsi programmijuht, Äripäeva logistikaajakirjanikud ning ProLogi juhatuse liikmed.

Hääletamine on lõppenud!

 

Kolme võidutöö esitlemine ja autasustamine leiab aset 14. novembril toimuval 19. Logistika Aastakonverentsil: pakendamine ja kauba teekond. Konverentsi programm ja registreerumine SIIN.

 

Aasta Logistikategu 2017 kandidaadid on:

1. CityStock: Ülemiste Drive In väikeladude kompleksi avamine

CityStock Ülemiste Drive In väikeladude kompleks avati 2017. aasta mais eesmärgiga muuta ettevõtete jaoks ladustamine mugavamaks ja efektiivsemaks. Laokompleksi suurimaks eeliseks on 24/7 ligipääs autoga oma laoboksi ette, kusjuures laoboksid ise paiknevad suures angaaris ja on muutlike ilmastikuolude eest kaitstud. Laokompleksi pääsevad vaid lepingulised kliendid ja kogu kompleks on kaamerate valve all.

Kui tüüpiliselt kaasneb ettevõtete jaoks teenuste sõlmimisega tüütu paberimajandus ja kohapealne lepingu vormistamine, siis CityStock laoboksi saab rentida üle veebi mõne klikiga ning võtmed saab kätte esimesel külastusel. Minimaalne 1-kuune lepinguperiood muudab ladustamise paindlikuks, olles seega sobiv nii hooajaliste kaupade, kontoritarvete, mööbli, kampaaniamaterjalide, ametiautode varustuse jpm hoiustamiseks.

 

2. Nordnet ja Avadoc: kauba üleandmise ning andmete ja dokumentide digihalduse lahendus openBOX&DOCS

openBOX&DOCS – Nordnet-Avadoc koostöös loodud kauba üleandmise ning andmete ja dokumentide digihalduse lahendus, mis võimaldab 100% paberi- ja pingevaba partnerlust.

OpenBOX – saaja saab vastuvõtmisel veenduda kaup-tellimus vastavuses

OpenDOC’S – e-saatedokument – võimaldab elektroonselt kinnitada kaup-tellimus vastavust, vormistada tagastust (taara/kaup) ja/või reklamatsiooni, hinnata teenindust – automaatselt osapooltele reaalajas nähtav, pidev ülevaade muudatustest igas seadmes

Eesmärgid: tagada tarneahela „viimase miili“ protsesside maksimaalne efektiivsus; vähendada tööjõukulu, reklamatsioonide lahendamise aega; vabaneda paberdokumentatsioonist, suurendada kliendi rahulolu.

Tegevused: protsesside kaardistamine/digitaliseerimine – tarkvara loomine/testimine/parendamine/kasutuselevõtt. Jätkuvalt uute osapoolte kaasamine paralleelselt süsteemide ühildamise ja e-saatelehe laialdasema kasutamisega.

Tulemused: Nordnet’is vähenes paberikulu 3 korda (lähiperspektiivis 100%), andmekäsitluses tööjõukulu 2 korda, kahanes mittevastavuste-tagastuste käsitlemise aeg, suurenes kliendirahulolu – asjakohase info operatiivsel liikumisel jäävad inimestevahelised pinged eskaleerumata; tarneahela „viimase miili“ protsessid on kõikidele asjaosalistele muutunud efektiivsemaks.

OpenBOX&DOC’s on API kaudu erinevate tarkvara andmebaasidega integreeritav, saab anda erinevaid kasutajaõigusi, kasutusele võtmine lihtne, kasutamine mugav. Nordnet’i tegutsemise valdkonnast laialdasemalt skaleeritav ärimudel.

 

3. Estanc: suuregabariidiliste vedude sujuva logistika korraldamine

Eksporditulu suurendamise eesmärgil oleme viimastel aastatel koos tehase laiendamisega tootmisesse võtnud teadlikult tähelepanuväärselt suuremat ja raskemat tööstusesse vajaliku protsessitehnika (mahutid, soojusvahetid, seadmed) valmistamist.

Suuregabariidiliste vedude sujuva logistika korraldamise suutlikkusega kliendini toimetamisel oleme saavutanud paigaldustähtaegade lühenemise, suurendanud tarnekindlust ning efektiivsust olemasolevatele ja tulevastele klientidele, pälvides nende rahulolu, kuid läbi selle suurendanud Estanc AS käivet ja kasumit. Suurte kompaktsete vedudega on võimalik kokkuvõttes märkimisväärselt kulusid kokku hoida ning optimeerida tegevusi võrreldes samade asjade valmistamisega ehitatavas või rekonstrueeritavas tehases või hoopis sadama telgis.

Mõned referentsid vedudest Euroopasse, mille laiused-kõrgused on olnud üle 5 - 6 meetri:

Ventilatsioonikorsten sarkofaagile 100 m pikkune (4 osa) 70 tonni kaaluv Chernobylisse (UKR)

Toiteveemahutid 2 tk, 30 m pikad, 127 tonni/tk (Soome)

Depropaanisaator pikkusega 50m, 70 tonni kaaluga (Soome, Tallinkil seni pikim veetud mahuti)

Aurusti 26 m pikkusega, 75 tonni (Rootsi), samasugune on töös Norrasse transportimiseks jne

Kui ühe tavalise ülegabariidilise veo hind on keskmiselt suurusjärgus 5000 - 10000€ vedu, siis selliste ülisuurte veoste hind on keskemiselt 50000€, kusjuures aastas kulutame transporditeenustele tänavu otseselt ca 560000€, millele kaudselt võiks lisada need reaalsed veod, mille klient ”veel” ise korraldab. Sama jõudsalt kui on kasvanud firmas käive (ca 10-20% aastas), on kasvanud ka kulud transpordile (viimasel aastal 27%), kuid ikkagi suurendanud EBITDA-d võrreldes näiteks 2015 aastaga kahekordselt.

 

4. Omniva, Starship ja Daimler: pilootprojekt viimase miili robottarnest Kakumäel

Eesmärk: Piloteerida pakkide kättetoimetamist pakirobotitega reaalses logistikaprotsessis, leidmaks tuleviku efektiivsust „viimase miili“ lahendustes.

Protsess: Omniva toimivasse logistikaprotsessi lisati täiendava pilootlahendusena robottarne.

Robottarne algab sorteerimisest, eraldamaks piirkonda tellitud, sobilike mõõtmete ja telefoninumbriga pakid. Järgneb pakkide laadimine RoboVani ning sisestused süsteemides.

RoboVan on erikaubik 8 pakirobotiga, mis toimib mobiilse tarnekeskusena, varustades roboteid pakkide ja akudega. Ühe sõiduga toimetatakse kätte kuni 54 pakki.

Piirkonnas kaardistati logistiliselt parimad peatuskohad. Peatuskohas väljuvad robotid autost, siirdudes pakki kätte toimetama. Paki üleandmise järel naaseb robot algsesse peatuskohta või sõidab iseseisvalt järgmisse.

Robovani ring ja robotite teekond määratakse iga sõidu eel vastavalt logistilisele otstarbekusele.

Tulemused: Piloot kestab, eesmärk on jõuda robottarne protsessi täisvõimekuseni. Täisvõimsuse juures suudab robottarne efektiivsuses võistelda kullerteenusega. Lõplikud tulemused selguvad 2018. alguses.

 

5. CF&S: 400 traktori vedu USAst läbi Eesti Turkmeeniasse

Perioodil Juuni – August 2017 vedas CF&S Estonia koostöös partneritega 400 uut John Deere traktorit läbi Eesti Turkmeeniasse. Analoogset veerevtehnika mahtu pole korraga läbi Baltikumi sadamate veetud juba üle 10 aasta.

Bremerhaven – Paldiski laevatus Mann Lines RoRo laevaga, saabusid Saksamaale ookeanilaevaga Ameerika Ühendriikidest.

Esteve Terminal laadis masinad ja kinnitas raudteele Paldiski Lõunasadamas.

CF&S Estonia 24 m enda omanduses olevate platvormidega transporditi 400 traktorit 5 rongiga Paldiskist Turkmeenia eri kohtadesse.

Antud tehinguga kinnitas John Deere kui tootja oma usaldust transiitkaubavoo suunamisse läbi Eesti. On kindlasti heaks referentsiks ka muude analoogsete kaubagruppide toomiseks läbi Eesti sadamate.

 

6. SilSteve: Sillamäe konteinerterminali käivitamine

Sillamäe Konteinerterminal sai valmis 2015. aastal ning edukate läbirääkimiste tulemusena alates novembrist 2016 hakkasid maailma suurima konteinervedaja MAERSK Line konteinerlaevad iga nädal külastama Sillamäe sadamat. Regulaarne liin teenindab nii Eesti kui ka rahvusvahelise taustaga kliente.

Konteinerterminali käivitamine toetab regiooni arengut ning rahvusvahelist kaubavoo suurendamist, sh:

 • Loob regiooni kaubandus- ning tootmisettevõtetele head transpordivõimalused oma toodete eksportimiseks/importimiseks konteinerites;
 • Eestis teise konteinerterminali käivitamine loob alternatiivi lõuna, kesk ja kirde ettevõtetele ja enne kõike Ida-Viru ettevõtetele, mis võimaldab logistilisi kulusi kokku hoida ning tõstab regiooni konkurentsivõimet
 • Loob uusi töökohti regioonis
 • Loob võimalusi võimsa transiitkaupade hub-i  moodustamiseks
 • Võimaldab edaspidi RoRo ja RoPax (reisijate ja kaubalaevade) laevaliinide käivitamist

 

7. DPD Eesti: kliendiportaal minupakk.ee

Kellele ei meeldiks, kui pakk tuuakse koju või kontorisse kätte ning sellele ei pea ise kuskile järele minema? Aga kellele meeldib kullerit oodata teadmata, millal ta tuleb ja kas tuleku aeg ja koht on ikka sobiv?

Lahendus:

 • Paki saabumise hommikul teavitus kliendile tunniajase toimetusaja aknaga+otselink kliendiportaali minupakk.ee
 • Reaalajas kulleri teekonna jälgimine
 • Paki saabumise hetkeni saab muuta toimetuse aega, asukohta, suunata Pickup automaati/pakipoodi või keelduda pakist

Tulemused:

 • 10% pakisaajatest teeb muudatuse.
 • 90% muudatustest teeb klient ise
 • Rohkem pakke 1. toimetuskatsel kätte toimetatud

Keskkonda arendatakse ja täiendatakse järjepidevalt ning ka sel aastal on oodata olulisi uuendusi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Logistikauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

=
=
=
=
Transpordiliik:
Kui kaup on pakitud alustele, täitke ära aluste lahtrid. Kui kaup ei ole pakitud alustele, täitke ära kauba kirjelduse lahtrid.
Mahukaalu arvutamisel on võetud aluseks:
Autotranspordis 1 m³ = 333 kg.
Lennutranspordis 1 m³ = 167 kg.
Mahukaal: kg
Maht:

NASDAQ OMX Tallinna, Riia ja Vilniuse börsiinfo 15 minutilise viivitusega.

Valuuta Tähis Kurss +/- %
Austraalia dollar AUD 1,58 -0.0380084
Brasiilia reaal BRL 4,45 0.0696833
Bulgaaria leev BGN 1,96 0.0051146
Filipiinide peeso PHP 60,08 0.1917913
Hiina jüaan CNY 7,85 0.0905185
Hongkongi dollar HKD 8,88 0.0461998
Horvaatia kuna HRK 7,39 0.0650142
Iisraeli seekel ILS 4,25 0.0682578
India ruupia INR 82,37 0.0425093
Indoneesia ruupia IDR 16618,39 0.5862653
Islandi kroon ISK 140,03 0.0071418
Jaapani jeen JPY 128,44 -0.1942653
Kanada dollar CAD 1,52 0.0789058
LAV rand ZAR 16,32 -0.0698174
Lõuna-Korea vonn KRW 1283,68 0.2773156
Malaysia ringgit MYR 4,75 0.2280068
Mehhiko peeso MXN 23,08 0.060266
Norra kroon NOK 9,72 -0.0216009
Poola slott PLN 4,29 -0.0558724
Rootsi kroon SEK 10,32 0.0029058
Rumeenia leu RON 4,65 -0.0301108
Singapuri dollar SGD 1,56 -0.0704676
Suurbritannia nael GBP 0,90 -0.0221263
Šveitsi frank CHF 1,12 -0.0800356
Taani kroon DKK 7,46 -0.0174202
Tai baht THB 37,28 -0.1777854
Tšehhi kroon CZK 25,85 0.0038683
Türgi liir TRY 6,05 0.1340349
Ukraina grivna UAH 31,48 0.0352722
Ungari forint HUF 323,32 -0.0092779
USA dollar USD 1,14 0.0880669
Uus-Meremaa dollar NZD 1,65 -0.0968113
Valgevene rubla BYN 2,42 0.0621144
Vene rubla RUB 75,75 0.0409402

Valdkonna töökuulutused