23. mai
Venemaa transpordiminister Vitali Saveljev ütles visiidil Astrahani piirkonda, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid on peaaegu ära lõhkunud kogu riigi logistikasüsteemi ning olukorra lahendamiseks tuleb leida uusi transpordikoridore.
Logistikauudised.ee toetajad:
Elektrisõidukite renditeenuse pakkuja ELMO Rent teatab, et kaasab mitmes etapis kapitali nii rahvusvaheliselt kui kohalikult turult, et laiendada oluliselt oma tegevusvaldkonda, arendades autode kaugjuhtimise tehnoloogiat ja sõidukijagamise ning lühirendi teenust.
Läti sadamates algas aasta tõusuga, millele andsid hoogu juurde siis alles õhus olnud sanktsioonid, nüüd on oodata transiidi kahanemist, vahendas Läti Raadio.
Arestimise hirmus on Venemaa rikkad liigutanud oma jahte ringi, et neist mitte ilma jääda. Eesti sadamad olid enne sõja reaalsuseks saamist endale just Vene kliente ligi meelitama asunud, nüüd tuleb nende tausta aga hoolega kontrollida ning neid eemale lükata.
Statistikaameti andmetel vähenes 2022. aasta esimeses kvartalis mullu sama perioodiga võrreldes import Valgevenest ja eksport Venemaale, kuid suurenes nii import Venemaalt, eksport Valgevenesse kui ühtlasi kogu kaubavahetus Ukrainaga. Trende kaubavahetuses nende kolme riigiga selgitab statistikaameti analüütik Jane Leppmets.
Tööriistad
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077