Jaga lugu:

CM: Willenbrock Baltic: aitame tõsta Eesti madalat tootlikkust

Linde tõstukite esindaja Willenbrock Baltic müügijuhi Marek Ploomi hinnangul saavad Eesti majanduse tootlikkuse tõstmisele kaasa aidata efektiivsete töövahendite müüjad.

„Riigikantselei strateegiabüroo strateegiadirektori Oliver Väärtnõu sõnul on Eesti tootlikkus täna 68% Euroopa Liidu riikide keskmisest ning valitsus on seadnud eesmärgiks aastaks 2020 tõsta tootlikkust 80%-le. See on ambitsioonikas plaan, millele saaksid kaasa aidata  kõik Eesti ettevõtjad,“ ütles Ploom.

Ta lisas, et meie tootjatel ja töösturitel on oluline mõista, et kõrgema lisandväärtusega ja eristuvate toodete toomiseks on vaja investeerida tänapäevasesse tehnoloogiasse, mis tagaks väiksemate tööjõukuludega suurema tootmisvõimsuse. „Ettevõtete investeeringud peavad olema mõistlikud, kasumlikud ja tulevikku suunatud. Kahjuks on täna veel Eesti firmade jaoks liiga oluline korraga väljakäidava raha suurus. Et ühe masinaga on võimalik ära teha kahe masina töö sama ajaga, hakatakse alles vaikselt tajuma,“ selgitas Ploom. „Samas arvestati 10 aastat tagasi investeeringute tasuvusaega veelgi vähem, nii et lootust on jõuda ehk mõne aasta pärast targemate kapitalipaigutusteni.“

Linde tõstukid efektiivseimadSõltumatu sertifitseerimisfirma TÜV Nord viis läbi erinevate tõstukitootjate ekspertiisi, mõõtes standardse töötsükli kestel iga tõstuki puhul töötegemiseks kulunud aega ja energiakulu. Tulemuste poolest parimaks tunnistati Saksamaa suurettevõtte Linde Material Handling tõstukid, mis on Euroopas enimmüüdud, olles number üks nii Eesti kui ka Saksamaa turul.

„Ohutusmugavust ja ilu on raske ka sõltumatul ekspertiisil mõõta, eriti kui kõik baseerub lõpuks rahal. Igatahes saime ise ja saavad meie kliendid testidest kinnitust, et Linde tõstukid on jätkuvalt nii tööaja kui ka kütusekulu  poolest kõige efektiivsemalt töötavad masinad. Ja siit algabki meie klientide jaoks tootlikkus,“ rääkis Ploom.

Näiteks kui tänu tõstukile hoida ühe auto laadimise pealt kokku kuus minutit, on see päevas väga suur hulk vabanenud tööaega. Ettevõtjal on võimalik kahe miinimumpalga asemel maksta ühele heale töötajale suuremat palka, kindlustades lisaks kiiremale töötamisele ka  parem ja stabiilsem meeskond. Kui sellele lisada seadme eluiga, mis Linde puhul on konkurentidest oluliselt pikem, toodab alguses kallimalt ostetud kvaliteetne tõstuk end tagasi kuude kuni mõne aastaga.

Linde tootevalikus on olemas kõik vajalikud tõstukid materjalide käsitlemiseks: sisepõlemis- ja elektrimootoriga tõstukid, külgplatvorm- ja konteinertõstukid, komplekteerimistõstukid, vedukid, virnastajad ja lükandmastiga virnastajad. Ettevõte ise nimetab oma tooteid pigem mobiilseteks töökohtadeks kui tööriistadeks – vastavalt sellele on need ka ergonoomiliselt ja funktsionaalselt konstrueeritu

 

Artikli ilmumist toetas Willenbrock Baltic www.willenbrock.ee

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee