Tasuta transport veebipoes kasumit vähendamata

Tasuta transpordi lubaduse õigesti kasutamine võimaldab veebipoes suurendada puhaskasumit 15-30%.

On palju näiteid, kuidas tasuta transpordi pakkumine aitab suurendada veebipoe müüki, kirjutas väljaanne Enterpreneur. Kui veebipood Red Door hakkas pakkuma teatud tellimuse summast tasuta transporti, kasvas ettevõttele esitatud tellimuste arv 90%, kui suur e-pood 2BigFeet.com võttis üle 100 dollarit maksvate tellimuste puhul kasutusele tasuta kohaletoimetamise, kasvas tema müük 50%, ComScore hakkas pakkuma tasuta transporti teatud päevadel ja müük nendel päevadel kasvas 16%.

Iga veebipoe omanik on õnnelik, kui tal õnnestub sama palju oma müüki kasvatada. Samas peab olema ettevaatlik, sest tasuta transpordi pakkumine on väga riskantne otsus ja paljud e-poed on seetõttu ka pankrotistunud. Tasuta transpordiga tekkiv kulu mõjutab kasumit väga oluliselt, mistõttu peab otsus olema väga hästi ette valmistatud.

Tasuta transport tasub kui veebipoe müügis domineerivad korduvtellimused. Igal juhul peab veebipoe omanik olema kindel, et tasuta transport mitte ei vähenda, vaid suurendab ettevõtte kasumit.

Neli lihtsat võimalust
Enterpreneur testis ühes veebipoes nelja võimalust, mille abil saab välja selgitada, kuidas tasuta kohaletoimetamine aitab teenida e-poes kasumit:
1) selgitati, kas tasuta transpordi pakkumine tõstab konversioonimäära või mitte
2) suurendati minimaalse tellimuse nõuet, mille puhul transport on tasuta
3) pakuti tasuta transporti ainult nende toodetega, mille puhul see on kasumlik
4) tõsteti toodete müügihinda, et katta tasuta kohaletoimetamise kulu.


Testi eesmärk peab olema selge
Enne testimist tuleb otsustada, mis on eesmärk. See on eriti oluline e-kaubanduses, kus puhaskasumi marginaal ja äri pikaajaline väärtus üksteist mõjutavad. Soovitav on seada eesmärgiks kliendi kohta teenitava puhaskasumi suurendamine. See on keerulisem kui näiteks käibe suurendamine (selleks saab kasutada Visual Website Optimizer ja Optimizely rakendusi), sest enne tuleb täpselt välja selgitada, millised kaupu e-poest ostetakse ja teada iga toote marginaali.


TESTID

Test 1: Konversioonimäära tõstmine
Enne kui uurida, kas tasuta kohaletoimetamine on kasumlik, tuleb mõõta, kuidas tasuta transpordi pakkumine suurendab konversioonimäära. Kui tasuta kohaletoimetamine müüki ei suurenda, siis ei ole mõtet seda pakkuda. Võrdlema peab konversioonimäära nii tasuta kui ka tasulise kohaletoimetamise korral.
Seda testi on lihtne visuaalselt teostada, lisades ühele veebilehele tasuta transpordi pakkumise.

Testi tulemus näitas, et testitud veebipoel on suur potentsiaal suurendada oma müügitulemust/kasumit. Selgus, et konversioonimäär saab kasvada koguni 26%! Nüüd oli vaja viia läbi paar testi, et vaadata, kas õnnestub samaaegselt suurendada ka kasumit.

Konversioonimäära suurendamine kasumi arvelt ei ole tingimata halb, kui eesmärk on tõsta kliendi eluea väärtust. Näiteks, kui veebipoe müügist on suur osa korduvostud, siis tasub ohverdada osa kasumist uute klientide leidmiseks ja pakkuda näiteks paindlikult tasuta kohaletoimetamist sõltuvalt sellest, kas tegemist on uue või olemasoleva kliendiga.

TESTI TULEMUSED Tasuta transport tõstis konversioonimäära ja vähendas kasumit
Konversioonimäär: +26%
Keskmine tellimuse suurus: +5%
Puhasmarginaal tellimuse kohta: -32%
Kogukasumi kasv = (1,26) * (1,05) * (0,68) = -10%


Test 2: Mäng minimaalse tellimuse summaga
Kõige lihtsam võimalus säilitada tasuta transpordiga marginaale on tõsta minimaalselt nõutava tellimuse suurust. See õhutab tellijaid kulutama rohkem, et kasutada tasuta kohaletoimetamist.

Näiteks pakkus testitav veebipood esialgu tasuta kohaletoimetamist ainult nendele tellimustele, mis ületasid 100 dollari piiri. Aga mis juhtub kui piiriks oleks 125 või isegi 150 dollarit?

Ka seda on lihtne katsetada. Veebilehele lisati vastav teave ja programmeeriti ümber minimaalse tellimuse suuruse, mis annab õiguse saada tasuta transporti.
Testi tulemus näitas, et kõrgema minimaalse tellimuse nõue annab isegi parema tulemuse kui esialgne 100-dollarine nõue. Seejuures andis kahest kõrgemast madalam nõue (125 dollarit) tulemuseks parema puhaskasumi ja konversioonimäära.

Oluline on õige tasakaalupunkti leidmine: kui nõuate klientidelt, et need teeksid suure investeeringu, siis võite nad minema hirmutada. Vastupidiselt, liiga madal tase, tähendab väiksemat marginaali. Võtmeks on leida üles õige hinnatase, mille puhul saab pakkuda tasuta kohaletoimetamist ja teenida samas maksimaalset kasumit.

Hinna tõstmisega seotud võimalusi on mitmeid, kuid soovitus on hoida asjad kliendi jaoks võimalikult lihtsad. Pakkumine stiilis „Tasuta kohaletoimetamine, kui tellite rohkem kui 105 dollari eest” ajab tarbijaid segadusse, sest see on ebaharilik hind.

Muidugi võite testimise asemel otsustada, et pakute tasuta kohaletoimetamist ainult siis, kui tellimuse suurus ületab 125 dollarit. Kui aga soovite oma testiprogrammi lõpule viia, siis testige veel kahte võimalust, sest need võivad aidata teid veelgi suurendada kasumit.

TESTI TULEMUSED Kui suur peab olema minimaalne tellimus

Tellimus vähemalt 125 dollarit
Konversioonimäär: +20%
Keskmine tellimuse summa: +10%
Puhaskasumi määr tellimuse kohta: -13%
Puhaskasumi kasv külastaja kohta: 15%

Tellimus vähemalt 150 dollarit
Konversioonimäär: +8%
Keskmine tellimuse summa: +8%
Puhaskasumi määr tellimuse kohta: -5%
Puhaskasumi kasv külastaja kohta = 11%


Test 3: Tasuta transport väikese transpordikuluga toodetele
Kolmas võimalus on pakkuda tasuta kohaletoimetamist ainult toodetele, kus transpordikulu on väike.

Selliseks kaubaks on näiteks kingad. Seda tüüpi pakkumisega ei kaasne suuri riske, sest saate seda pakkuda ka pikema aja jooksul. Seda on ka lihtne realiseerida – lisage lihtsalt veebilehele vastav pakkumine ja kodeerige ostukorv nii, et tasuta transporti pakutakse ainult koos kingade ostuga.

Tasuta kohaletoimetamise piiramine teatud toodetega oli edukam kui esialgne tasuta kohaletoimetamise pakkumine, sest see ei vähendanud marginaali. Samas on see võrreldes algtasemega nõrk. Samas on huvitav, et kingade müük jäi võrreldes teiste toodetega samaks.

Üldiselt on kohaletoimetamise piiramine teatud toodetega õigustatud, kui teil on ühte tüüpi toode, mis domineerib teie müügis ja mille kohaletoimetamise kulu on väike. Näiteks, kui enamik kliente ostavad teie veebipoest kingi, siis on tasuta kohaletoimetamise pakkumine kingadele paljude klientide jaoks atraktiivne. Kui te müüte aga võrdselt erinevaid tooteid, siis ärge oodake, et ühele tootele tasuta kohaletoimetamise pakkumine tõstab oluliselt selle toote läbimüüki.

TESTI TULEMUSED Tasuta transport ainult kindla kaubaga
Konversioonimäär: +8%
Keskmine tellimuse summa: +2%
Puhasmarginaal tellimuse kohta: -2%
Puhasmarginaali kasv: 8%


Test 4: Tõstame müügihinda
Testi eesmärk on pakkuda tasuta kohaletoimetamist, aga samas tõsta kõikide kaupade müügihinda.

Tavaliselt vähendavad kõrgemad hinnad ka konversioonimäära, kuid eesmärk on kompenseerida transpordikulu ja konversioonimäära langust kõrgema müügihinnaga.

Testis tõstis veebipood kõikide kaupade hindu, mille puhul pakutakse tasuta kohaletoimetamist, umbes 10%. Eesmärk oli katta pakkumisega kaasnev suurem transpordikulu.

Kõikide hindade tõstmine vähendas konversioonimäära kasvu, kuid kompenseeris selle kõrgema keskmise tellimusega ja puhaskasumi marginaaliga tellimuse kohta. Test ületas eelmise konversiooni baasmäära ja andis tulemuseks puhaskasumi marginaali 26%-lise kasvu. Võitja on selgunud!

TESTI TULEMUSED Kallim toode kompenseerib edukalt tasuta transporti

Konversioonimäär: +18%
Keskmine tellimuse suurus: +15%
Puhasmarginaal tellimuse kohta: -5%
Netokasv kokku = (1,18) * (1,15) * (0,95) = 26% (puhaskasumi marginaali kasv)

 


KUIDAS EDASI Mis töötab minu veebipoes?
Vastus sõltub sellest, kui palju on veebipoel konkurente.

Kui müüte unikaalset kaupa ja teil on vähe konkurente:
Pakkuge tasuta kohaletoimetamist, tõstke hindu ja saavutage kõrgem puhaskasumi marginaal. See on võimalik, kuna teie veebipoe kliendid ei otsi kõige odavamat hinda ja hind ei ole see, mis tõstab teie toote atraktiivsust.

Kui müüte tarbekaupa ja teil on palju konkurente:
Kui te müüte kasutatud sülearvuteid, autode varuosi, jms, siis võib juhtuda, et tasuta transpordi strateegia ei ole nii edukas, ehkki seda võib proovida. Kliendid ei käitu ostuotsust tehes alati ratsionaalselt. Ja kui teie konkurendid ei paku tasuta transporti, siis peaksite proovima seda pakkuda. Kuna hinna testimine nõuab teatud ümberprogrammeerimist, siis on parem jätte see katse viimaseks. Samas on tulemused piisavalt muljetavaldavad, et seda proovida.

 


PANE TÄHELE Timmige tasuta transpordi pakkumist
Tasuta kohaletoimetamine on oluline, kuid ärge piirduge ainult sellega.
Kui olete välja selgitanud, kui palju tasuta kohaletoimetamine parandab teie veebipoe konversioonimäära, proovige timmida oma kriteeriume veelgi täpsemaks, muutes minimaalse tellimuse suurust ja tõstes hindu, et muuta tasuta kohaletoimetamise pakkumine veelgi kasumlikumaks.
Proovige leida ideaalne kombinatsioon konversioonimäära ja kasumi kasvu ning uute täiendavalt võidetud klientide vahel.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Logistikauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

=
=
=
=
Transpordiliik:
Kui kaup on pakitud alustele, täitke ära aluste lahtrid. Kui kaup ei ole pakitud alustele, täitke ära kauba kirjelduse lahtrid.
Mahukaalu arvutamisel on võetud aluseks:
Autotranspordis 1 m³ = 333 kg.
Lennutranspordis 1 m³ = 167 kg.
Mahukaal: kg
Maht:

NASDAQ OMX Tallinna, Riia ja Vilniuse börsiinfo 15 minutilise viivitusega.

Valuuta Tähis Kurss +/- %
Austraalia dollar AUD 1,57 -0.2157497
Brasiilia reaal BRL 4,27 0.06087
Bulgaaria leev BGN 1,96 0
Filipiinide peeso PHP 59,76 0.3307256
Hiina jüaan CNY 7,90 0.0544566
Hongkongi dollar HKD 8,91 0.0629016
Horvaatia kuna HRK 7,42 0
Iisraeli seekel ILS 4,24 0.0613092
India ruupia INR 81,26 0.0615726
Indoneesia ruupia IDR 16587,67 0.0272566
Islandi kroon ISK 140,81 -0.0213008
Jaapani jeen JPY 128,43 0.1794072
Kanada dollar CAD 1,51 0.0396642
LAV rand ZAR 16,00 -0.1104697
Lõuna-Korea vonn KRW 1286,74 0.2165176
Malaysia ringgit MYR 4,77 0.2541696
Mehhiko peeso MXN 23,15 0.0488399
Norra kroon NOK 9,75 -0.0635246
Poola slott PLN 4,31 -0.0208812
Rootsi kroon SEK 10,34 -0.0048366
Rumeenia leu RON 4,66 0.0321806
Singapuri dollar SGD 1,57 0.1343656
Suurbritannia nael GBP 0,89 0.0224972
Šveitsi frank CHF 1,13 0
Taani kroon DKK 7,46 0
Tai baht THB 37,53 0.122176
Tšehhi kroon CZK 26,02 -0.0076864
Türgi liir TRY 6,12 0.1210495
Ukraina grivna UAH 31,58 0.061781
Ungari forint HUF 321,23 0
USA dollar USD 1,14 0.0615655
Uus-Meremaa dollar NZD 1,67 -0.1314374
Valgevene rubla BYN 2,39 0.062822
Vene rubla RUB 74,91 -0.3620403

Valdkonna töökuulutused

Ehitusmaterjalidega tegelev ettevõte otsib LOGISTIK_KLIENDITEENINDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

29. november 2018