Ühisostu soodsad lahendused

Side, kütus, elekter ja bürootarbed on asjad, mida vajavad pea kõik ettevõtted. Nende ostmine võib tunduda lihtne, kuid näiteks sidepakettide võrdlemine on tegelikult päris keeruline, kuna eri operaatorite arved koosnevad erinevatest ridadest.

Tugiteenuste kokkuhoid ühes valdkonnas võib ettevõtetele tunduda marginaalne, kõikide valdkondade peale kokku võib kulude võimalik sääst juba märkimisväärne olla. “Koos finantsjuhtimise ja IT valdkonnaga moodustavad tugiteenuste kulud – sõltuvalt ettevõtte suurusest ja tegevusvaldkonnast – kuni kolmandiku firma kulukomponentidest!” toob välja Outsourcing Partner OÜ juhatuse liige Heiki Rits. Ühishangetega on võimalik oluliselt soodsamaid pakkumisi saada.

Umbes 97% ettevõtetest on väikesed või keskmise suurusega firmad, kes üksi turul teenust ja kaupa soetades ei suuda üldjuhul saada parimat hinda ja tingimusi. “Outsourcing Partneri algne eesmärk oli, et ka keskmised ja väikesed ettevõtted tunneksid end tarnijate ees suurtena ning et nendega arvestatakse,” ütles Rits.

Ühisostuga saadakse aga nii häid pakkumisi, et ka suured ettevõtted on nüüd nendega liitunud. See ei tähenda siiski, et väikefirmad tagaplaanile jääks.

Outsourcing Partneri eesmärk on pakkuda kompaktset tugiteenuste sisseostu. Ritsi sõnul on nad teinud korraliku eeltöö, et nende pakutavad hinnad ning tingimused oleks turu soodsamad. “Lisaväärtuseks pakutaksegi klientidele ka tüüplepingutest (loe: luubiga vaatamise lepingud) paremaid lepingutingimusi,”
ütles Rits.

Rits toob välja, et enamik ettevõtteid on liiga väikesed ka selleks, et palgata täisajaga pädev ostujuht, IT-spetsialist või finantsjuht. “Raske on leida häid spetsialiste ja kui kellegi leiad, on oluline talle tööd pakkuda. Ja alati on hirm,
et keegi ostab ta üle. Vaadates ka Eesti ettevõtluse struktuuri, on tugiteenuste sisseostmine igati õigustatud,” ütleb Rits.

Väikesed on suurtega võrdsed
Outsourcing Partner ei diskrimineeri suuruse järgi kedagi. Vahendatud teenuste hinnad ja tingimused on samad, sõltumata sellest, kas ettevõttel on vaja kütust ühele autole või 70-le. “Meie ei kauple. Meie tingimused on teada ja nendega me tegutseme,” ütleb Rits.

Kui keegi soovib Outsourcing Partneri ühisostudega liituda, on juhendid selleks kodulehel. Soovi korral istutakse kliendiga maha ja selgitatakse, millised on konkreetse kliendi säästuvõimalused, ja arvutatakse välja konkreetsed numbrid. “Eri teenustel on säästu määr erinev, kuid sides on kokkuhoid alates 40% kuni mitu korda,” tõi ta välja.

Kliendile on liitumine ühisostu tulemustega tasuta, tasuda tuleb vaid ostetud teenuste eest tarnijale. Liituda saab kõikide praeguseks korraldatud ühisostude tulemustega, aga ka näiteks osaga neist. Võib osta ka natuke siit ja natuke sealt. “Üldiselt on meie hinnad paremad,” ütleb Rits.

Võrdlused eri alustel
Sageli võrreldakse õunu apelsinidega ehk kahe tooneri võrdluses tundub ettevõtte praegune tooner soodsam, kuid lähemal vaatlusel selgub, et ühega saab teha 2500 koopiat, teisega 7500 ehk ei osata kõigile olulistele detailidele tähelepanu pöörata. Eriti keeruline on võrrelda mobiilipakette, kütuse hindu, erinevaid  sõidukeid ja ka bürootarvete maailmas on palju andmeid, mida analüüsida.

“Meie juurde on sattunud kliente, kes on teenusepakkuja juures juba 20 aastat nn kuldkliendi staatuses, kuid samas pakutava teenuse hinnad pole kordagi muutunud,” tõi näite Rits.

“Tarnijatelt tuleb osata küsida ja siis saab ka õige ning võrreldava toote rahuldava lõpptulemusega,” ütleb sisseostuläbirääkimistes kogenud Rits ja lubab, et nende lepingutes krutskeid pole, hinnad on läbipaistvad ja alati otsitakse soodsamaid lahendusi nii hindadele kui ka muudele tingimustele.

 

KOMMENTAAR
Väikestest summadest tuleb kokku suur vahe
Anu Ehala, OÜ Mapri juhiabi

Meie koostöö Outsourcing Partner OÜga algas, kui otsisime soodsama hinnaga
kütust. Esialgu suhtlesime omavahel e-kirja teel ja siis saime kokku ning meile tehti täpne hinnavõrdlus, kuidas kokku hoida.

Loomulikult on keeruline usaldada oma andmeid teise teisele ettevõttele, teadmata, mida nendega peale hakatakse. Soovitused muutsid selle lihtsamaks.

Usalduse võitmiseks on ka väga oluline meeldiv klienditeenindus ja kuidas kliendiga suheldakse. Seni on kõik väga korrektne olnud.

Alguses liitusime ainult kütuse ühisostuga, kuid hiljem ühinesime ka bürootarvete
ühisostuga, kuna ettevõttes kulub kohvi palju.

Täpset kokkuhoitud summat ei oska kohe öelda, kuid paberi ja kohvi arveid vaadates on näha, et iga paki pealt on paar eurot kokku hoitud. See teeb lõpuks kokku arvestatava summa.

MIS ON MIS
Outsourcing Partner ehk OSP
OSP pakub avalikule ja ka erasektorile põhitegevust toetavaid teenuseid. OSP korraldab erasektorile ühisoste ja hankeid, mille idee on, et kliendid saavad
OSP-lt mitte teenust ega kaupa, vaid nad vahendavad parima teenuse ja
kauba.

Ühishangetel on konsolideeritud mahtude suurim eelis, et mahuefekti ja hanke
professionaalse korraldusega tagatakse erinevate kaupade ja teenuste soodsamad sisseostuhinnad ja parimad lepingutingimused.

Ühishangetes arvestatakse iga kliendi vajadustega, koondades need terviklikuks
hankeks.

 PANE TÄHELE
Outsourcing
ALLHANGE
– ettevõtte põhitegevusega otseselt seotud ja põhitegevust toetavate teenuste/ toodete sisseostmine.
TUGITEENUSED – teenused või tooted, mis on vajalikud (nt raamatupidamine on seadusega kohustuslik) põhitegevuse toetamiseks.
Sisse võib osta:
FINANTSJUHTIMINE/RAAMATUPIDAMINE
IT-TUGI
IT TEHNIKA
SÕIDUKID
KÜTUS JA TANKLATEENUSED
SIDETEENUSED
PUHASTUSTEENUS
KINDLUSTUSTEENUS
TURVATEENUS
BÜROOTARBED
BÜROOTEHNIKA
MÖÖBEL JA SISUTUS
PANGA-JA LIISINGUTEENUS
JOOGIVESI (KOOS SEADMETEGA)
ELEKTRIENERGIA
Kokku 40–50 põhivaldkonda

TASUB TEADA
Sisseostuvõimalused:
* Konkreetsete teenuste sisseostmine sh IT teenused, raamatupidamine ja finantsjuhtimine, õigusabi, (riigi)hangetega seotud teenused jne (Need on valdkonnad – raamatupidamine ja finantsjuhtimine ning IT teenused – kus kliendid
ootavad igapäevtöös stabiilsust, kindlat kvaliteeti, samas ka paindlikkust ja operatiivset tegutsemist).
* Tugiteenuste juhtimine (kliendispetsiifilise põhitegevust toetava tegevuse ülevõtmine ning erinevate tugiteenustega seotud projektide juhtimine).
* Ühis- ja üksikostude korraldamine, kus arvestatakse iga kliendi personaalsete vajadustega, koondades need terviklikuks hankeks (erasektoris ainulaadne ja unikaalne Eestis v.a grupiettevõtetes).

TASUB TEADA
Hinnaanalüüs näitab olulist kokkuhoidu
Ühisostu tulemusel on Outsourcing Partner saavutanud oma klientidele mahuefekti pealt märkimisväärse hinnavõidu: näiteks koopiapaberi (A3 ja A4 ) allahindluse ~45% ning toonerite/kassettide hindadelt on võimalik säästa üle
50%.

BÜROOTARBED:
Hinnavõrdluseks tasub ramatupidamisest välja võtta 15–20 toodet, mis teeb teile
summaarselt põhiosa kulust (20/80), ja nende toodete hindu ühisostu hindadega
võrrelda.
Hinnagarantii, ehk siis põhiostukorvi 200 tootele garanteeritakse ühisostuga liitujatele vajadusel konkurentide pakutava sama tootega võrreldes parem hind.
Kõik tooted saab kätte ühest kohast ning sõltuvalt mahust ja asukohast on kõikidele OSP klientidele kaupade kättetoimetamine tasuta.

KÜTUS:
Kütustele E95 ja DK kehtib hinnakombinatsioon baashind + 2,5 s/l kohta,  kusjuures on tagatud minimaalne allahindlus kehtivast postihinnast -5 s/l. Kütuse ostmisel kehtib see hind, mis on kliendile tankimisel soodsam.
Kombineeritud hind garanteerib kliendile, et ühisostuga liitujal on tankla sees hinnavahed minimaalsed ehk siis baashinnast kõrgemat hinda üheski tanklas ei saa olla (tavaliselt on tanklaketi sees hinnavahed sõltuvalt tankla asukohast kuni 9 senti). Seega võit võib olla kuni poole suurem kui ühisostuga ühinenud klientidele garanteeritud 5 s/l kohta.

SIDE:
Kulupõhised head hinnad.
Lisaväärtused nagu regulaarne hinnaseire jms.
Näide “ülisoodsast äripaketist“ vs ühisostu hinnad: Ettevõttele (kokku 7 mobiiltelefoni) pakuti n-ö miinimumarve paketti hinnaga 7,99 eurot kuus (sisaldab 1000 minutit jms).
Analüüs näitas, et kokku räägiti 7 numbriga 2100 min/ kuus ja maksimumi – 7000 min – ei suudetud ära kasutada. Lisaks selgus, et tegemist on n-ö krediidiga, mille summa iga toimingu järel väheneb. St kui klient saadab 1 SMSi ja ei ole ühtegi minutit rääkinud, ei ole tal 1000 minutit järgi vaid see SMS hind läheb maha sellest 7,99 eurost ja seega ka kõneminutite arv väheneb kogu aeg. Ka siis, kui ta helistab välismaale, räägib välismaal, saadab MMSi, pargib mobiilselt jne – summa väheneb ja kõnede maht väheneb.
Pakett sisaldab ka piiratud andmemahuga mobiilset internetti, isegi kui klient seda
ei soovi. Näites toodud firma 7 telefonist kasutavad vaid 2 numbrit mobiilset internetti. Kokku seega 1 kuu arve 55,93 (7 mobiili × 7,99 eurot). Lisanduvad kõned välismaale.
Ühisostu hinnakirjas oleks sama kliendi sideteenus oluliselt odavam.
Näites toodud kliendi mahuga (1750 minutit riigisiseseid kõnesid) oleks summaks 17,50 eurot ja mobiilse interneti kallima paketi (piiranguteta pakett)
hinnaks kokku 15,88 eurot. Ühisostu tingimustel oleksid näites toodud firma puhul
(7 numbrit) riigisisesed teenused seega kokku 17,50 + 15,80= 33,30 eurot,  lisanduvad kõned välismaale.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Logistikauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

=
=
=
=
Transpordiliik:
Kui kaup on pakitud alustele, täitke ära aluste lahtrid. Kui kaup ei ole pakitud alustele, täitke ära kauba kirjelduse lahtrid.
Mahukaalu arvutamisel on võetud aluseks:
Autotranspordis 1 m³ = 333 kg.
Lennutranspordis 1 m³ = 167 kg.
Mahukaal: kg
Maht:

NASDAQ OMX Tallinna, Riia ja Vilniuse börsiinfo 15 minutilise viivitusega.

Valuuta Tähis Kurss +/- %
Austraalia dollar AUD 1,59 0.1324002
Brasiilia reaal BRL 4,29 0.5019233
Bulgaaria leev BGN 1,96 -0.010227
Filipiinide peeso PHP 59,95 0.2458153
Hiina jüaan CNY 7,72 0.2258508
Hongkongi dollar HKD 8,92 -0.0011214
Horvaatia kuna HRK 7,42 -0.055201
Iisraeli seekel ILS 4,20 0.152639
India ruupia INR 80,92 -0.0358259
Indoneesia ruupia IDR 16163,87 0.3351982
Islandi kroon ISK 137,57 -0.0363319
Jaapani jeen JPY 124,62 -0.1042084
Kanada dollar CAD 1,51 0.3253868
LAV rand ZAR 15,71 -0.1620859
Lõuna-Korea vonn KRW 1285,49 0.5011414
Malaysia ringgit MYR 4,67 -0.0192608
Mehhiko peeso MXN 21,81 0.5611088
Norra kroon NOK 9,74 0.1819977
Poola slott PLN 4,28 -0.1794537
Rootsi kroon SEK 10,25 -0.149101
Rumeenia leu RON 4,71 0.0446457
Singapuri dollar SGD 1,55 0.0712481
Suurbritannia nael GBP 0,88 -0.1473422
Šveitsi frank CHF 1,13 0.1590387
Taani kroon DKK 7,47 0.0308179
Tai baht THB 36,12 0.1083547
Tšehhi kroon CZK 25,58 -0.0156366
Türgi liir TRY 6,05 -0.0297206
Ukraina grivna UAH 31,80 0.1275125
Ungari forint HUF 317,62 -0.084935
USA dollar USD 1,14 0.0528123
Uus-Meremaa dollar NZD 1,69 0.2076535
Valgevene rubla BYN 2,44 0.1148153
Vene rubla RUB 75,38 0.1970035

Valdkonna töökuulutused

VENIPAK EESTI OÜ otsib MÜÜGIESINDAJAT

Venipak Eesti OÜ

24. jaanuar 2019